Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 8 czerwca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wynagrodzenia z tytułu kontraktów menadżerskich dla członków zarządu spółki skarbu państwa podlegają limitowaniu na podstawie art. 15e CIT?

Czy można mówić, iż są to podmioty powiązane?

Czy jednak nie, z uwagi na przepisy art. 11b CIT, ich wynagrodzenie jest regulowane na podstawie ustawy z 9.06.2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?