Czy wymagane jest przez podmiot uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód na potrzeby działalności... - OpenLEX

Nowość Czy wymagane jest przez podmiot uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód na potrzeby działalności gospodarczej, innej niż działalność rolnicza?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wyszogrodzki Michał
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podmiot prowadzący działalność gospodarczą nie posiada pozwolenia wodnoprawnego na przystań, ponieważ w ramach modernizacji nabrzeży prowadzonej przez administratora rzeki zostały również wykonane urządzenia cumownicze. Podmiot korzysta z urządzeń cumowniczych i posiada umowę użytkowania gruntu pod wodami powierzchniowymi płynącymi z administratorem rzeki. Przedmiotowy podmiot cumuje statki do urządzeń cumowniczych i prowadzi działalność gospodarczą (oferuje rejsy statkiem po drodze wodnej).

Czy wymagane jest przez podmiot uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód na potrzeby działalności gospodarczej, innej niż działalność rolnicza w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy z 15.11.1984 r. o podatku rolnym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX