Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lecińska Monika
Odpowiedzi udzielono: 24 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wykorzystanie narzędzia typu CRM lub innego systemu do obsługi / zarządzania bazą danych osobowych powinno znaleźć się jako czynność w rejestrze czynności przetwarzania? Jeśli tak, to czy powołanie się na uzasadniony interes administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), polegający wykorzystaniu narzędzi wspierających zarządzanie danymi osobowymi w związku z prowadzoną działalnością statutową, będzie właściwą podstawą prawną?

Dodatkowo, czy w takim przypadku należy wykonać test równowagi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?