Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 23 października 2015 r.

PYTANIE

Został zatwierdzony projekt robót geologicznych na wykonanie ujęcia wód podziemnych do celów przeciwpożarowych. Otwór zaprojektowano do głębokości 35 m p.p.t.

Jeżeli w wyniku robót geologicznych zostanie odwiercony otwór do głębokości mniejszej niż 30 m, to czy w takim przypadku należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne na wykonanie urządzenia wodnego?

Jaki rodzaj korzystania jest w takim przypadku?

Pobór wody do celów przeciwpożarowych nie wymaga pozwolenia wodnoprawnego, zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?