Czy wygrana z totalizatora sportowego, która wpłynęła na konto zmarłego po dacie jego śmierci i po dostarczeniu do Banku aktu... - OpenLEX

Czy wygrana z totalizatora sportowego, która wpłynęła na konto zmarłego po dacie jego śmierci i po dostarczeniu do Banku aktu zgonu może zostać wypłacona na na podstawie okazanych faktur na koszty pogrzebu zmarłego. tj. zwycięzcy wygranej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bieżuński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 4 maja 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wygrana z Totalizatora Sportowego Sp. z.o.o. z dnia 17 czerwca 2013 r. pt. "Kasa na Życie" i przekazywana w miesięcznych ratach na konto zwycięzcy wchodzi skład masy spadkowej w przypadku jego śmierci? Czy w chwili dostarczenia do Banku aktu zgonu zmarłego Bank powinien odesłać miesięczną kwotę wygranej na rzecz totalizatora jeżeli:

- klient zmarł z dniem 8 kwietnia 2015 r. - akt zgonu wystawiony został z dniem 20 kwietnia 2015 r. - akt zgonu dostarczony został do Banku z dniem 22 kwietnia 2015 r.

- miesięczna rata z wygranej wpłynęła do Banku w dniu 23 kwietnia 2015 r., tj. dzień później po dostarczeniu aktu zgonu.

Czy wygrana z totalizatora sportowego, która wpłynęła na konto zmarłego po dacie jego śmierci i po dostarczeniu do Banku aktu zgonu może zostać wypłacona na podstawie okazanych faktur na koszty pogrzebu zmarłego. tj. zwycięzcy wygranej?

Środki pieniężne, które wpłynęły na konto zmarłego przed datą jego śmierci, w tym środki pochodzące z totalizatora zostały wypłacone na rzecz kosztów pogrzebu na podstawie okazanych faktur.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?