Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 27 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Komornik Sądowy przekazuje comiesięczne wpłaty od dłużnika w pełnej wysokości wypłacanego świadczenia z funduszu alimentacyjnego (chodzi o świadczenie wypłacane w bieżącym okresie świadczeniowym 2018/2019).

Czy w sytuacji, jeżeli Komornik sądowy co miesiąc zaspokaja w pierwszej kolejności OPS zgodnie z art. 28 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów wierzyciela - OPS i dłużnik na koniec danego miesiąca "jest na zero", to czy posiadającą nadwyżkę Komornik może przekazać wierzycielce?

I w takiej sytuacji nie będzie miał zastosowania art. 2 pkt 7 lit. d (świadczenie nienależnie pobrane).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?