Czy wydruk z hamowni może być jedynym dokumentem będącym podstawą do wpisu nowych parametrów silnika w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, który dopuszcza pojazd do ruchu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Nagórek Marcin
Odpowiedzi udzielono: 30 czerwca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Diagnosta dysponując wyposażeniem dostępnym w stacji kontroli pojazdów nie ma możliwości ustalenia mocy silnika w pojeździe, a tym samym czy nastąpiła i w jakim zakresie uległa ona zmianie. Dlatego badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku zmian w parametrach silnika jego nowe wartości określa hamownia.

Czy wydruk z hamowni jest miarodajnym i jedynym dokumentem, będącym podstawą do wpisu nowych parametrów silnika w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, dopuszczającym pojazd do ruchu?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access