Czy wydatki ponoszone przez podatnika na zakup praw autorskich po zawarciu związku małżeńskiego nadal mogą stanowić koszt... - OpenLEX

Czy wydatki ponoszone przez podatnika na zakup praw autorskich po zawarciu związku małżeńskiego nadal mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 24 lipca 2012 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (PKPiR) nabyła prawa autorskie do ksiązki w 2007 r. Książka została wydana w dużym nakładzie i strony ustaliły że z tytułu praw autorskich będą rozliczać się w zależności od sprzedaży książki. Na koniec każdego roku autor wystawiał stosowny rachunek. W roku 2011 strony umowy zawarły związek małżeński.

Czy wydatki ponoszone przez podatnika na zakup praw autorskich w poszczególnych latach (po zawarciu związku małżeńskiego) nadal mogą stanowić koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 18 u.p.d.o.f.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?