Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 września 2018 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 2 kwietnia 2014 r.

PYTANIE

Proszę o udzielenie odpowiedzi czy wydatki na licencje, prace wdrożeniowe związane z realizacją umowy o świadczenie usług wdrożeniowych (dostarczenie narzędzia dla zarządu umożliwiającego sprawne zarządzanie, uzyskanie możliwości wykonania analiz zakupów i sprzedaży, dostarczenie narzędzia operacyjnego dla użytkowników umożliwiającego rejestrowanie danych) mogą być wzięte pod uwagę przy obliczeniu wydatków poniesionych na nabycie nowych technologii na podstawie art. 18b ust. 4 i 5 ustawy u.p.d.o.p.

Umowę z dostawcą podpisaliśmy w 2012 r. Faktury wystawiane były w 2012 i 2013 r, płatności za faktury następowały w 2012 i 2013 r. W grudniu 2013 przyjęliśmy na WNIP kwotę XXX wynikającą z ww faktur. Firma, która świadczyła nam te usługi posiada opinię wydaną w 2011 r. przez Uniwersytet Łódzki że rozwiązania przez nich stosowane są innowacyjne a technologia nie jest stosowana na świecie przez okres dłuższy niż 5 lat.

Proszę o informację czy wydatki z 2012 r. też mogą być wzięte pod uwagę przy obliczeniu ulgi (w trakcie realizacji umowy tj w 2012 i 2013 r. wystawiane były co 1-2 miesiące faktury za poszczególne etapy wdrożenia nie były dokonywane przedpłaty ani zadatki tylko płatności za poszczególne faktury)?

Dodatkowo informuję iż nie prowadzimy działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej ani nie korzystaliśmy z innej pomocy na te wydatki.

Czy musimy spełniać jeszcze jakieś dodatkowe kryteria aby móc w CIT za 2013 skorzystać z tej ulgi?

Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?