Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 3 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 8 marca 2019 r.

PYTANIE

Osoba bezdomna - przebywająca w schronisku dla osób bezdomnych. W styczniu otrzymała zasiłek okresowy na m-c styczeń, luty i marzec. Na początku marca, pracownik socjalny otrzymał informację ze schroniska, iż osoba opuściła schronisko nie podając miejsca swego pobytu i nie pobrała świadczenia za luty, które było jej przekazywane przekazem pocztowym. Osoba nie zgłosiła się również do pracownika socjalnego.

Co z decyzją w sprawie zasiłku okresowego?

Wszcząć postępowanie, wysłać informację o wszczęciu postępowania na ostatnie znane miejsce zamieszkania (schronisko) po czym uchylić decyzję w związku ze zmianą sytuacji osobistej, tj. opuszczeniem miejsca zamieszkania?

Czy może zgodnie z art. 106a ustawy o pomocy społecznej - odczekać dwa miesiące i dopiero po dwóch miesiącach zastosować procedurę z przytoczonego artykułu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?