Czy wsteczna zmiana umowy najmu wpływa na rozliczenie podatku od przychodów z budynków? - OpenLEX

Czy wsteczna zmiana umowy najmu wpływa na rozliczenie podatku od przychodów z budynków?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 22 lipca 2021 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 17 lutego 2021 r.

PYTANIE

Spółka za styczeń i luty 2020 r. wykazała podatek od przychodów z budynków na podstawie art. 24b CIT. Na jeden z budynków, którego wartość początkowa jest w podstawie wyliczenia podatku od przychodów z budynków spółka ma zawarta umowę z wynajmującym. Dnia 3.08.2020 r. między spółką i wynajmującym został zawarty aneks do umowy z ważnością od 1.01.2020 r. Zmniejszono procent wynajmowanej powierzchni, w następstwie czego wystawiono faktury korekty. Przychód z tytułu wystawionych faktur korekt rozpoznano na bieżąco w dacie wystawienia faktury korygującej.

Czy dla celów podatku od przychodów z budynku spółka powinna skorygować wyliczony i zapłacony podatek za styczeń i luty 2020 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX