Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 18 kwietnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wspólnota mieszkaniowa "dzieli" koszty utrzymania nieruchomości pomiędzy właścicieli nieruchomości. Wśród nich jest przedsiębiorca posiadający lokal użytkowy w owej nieruchomości. Na wszelkie media ma podpisane odrębne umowy, jednak na wywóz odpadów komunalnych nie może złożyć w Urzędzie Miasta swojej deklaracji dlatego opłatę tę reguluje za pośrednictwem Wspólnoty. Wspólnota wystawia na opłatę za śmieci fakturę ze stawką 23%.

Czy postępuje prawidłowo?

Czy nie powinna przedsiębiorcy obciążyć notą obciążeniową (opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest opłatą administracyjną)?

Czy przedsiębiorca ma prawo odliczenia podatku VAT z takiej faktury?

Czy w tym przypadku nie znajdzie ograniczenie zawarte w art. 88 ust. 3a p. 2 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?