Czy wójt może udzielić przedsiębiorcy kolejnego zezwolenia na uprawę konopi włóknistych, która będzie prowadzona wewnątrz budynku? - OpenLEX

Czy wójt może udzielić przedsiębiorcy kolejnego zezwolenia na uprawę konopi włóknistych, która będzie prowadzona wewnątrz budynku?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 25 maja 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dnia 20 kwietnia 2021 r. wójt wydał zezwolenie na uprawę konopi włóknistych na nieruchomości oznaczonej w ewidencji jako działka 67/11. Zezwolenie zostało wydane dla przedsiębiorcy. Przedsiębiorca zobowiązał się do przetwarzania konopi we własnym zakresie, które będzie prowadzone w budynku gospodarczym o pow. 50 m2 znajdującym się na działce nr 67/7. Dnia 13 maja br. ten sam przedsiębiorca wystąpił z wnioskiem o uzyskanie zezwolenia na uprawę konopi włóknistych w budynku gospodarczym położonym na działce 67/7 (tj. tym samym, w którym w poprzednim wniosku zadeklarował przetwarzanie konopi we własnym zakresie) na powierzchni 20 m2.

Czy wójt może udzielić przedsiębiorcy kolejnego zezwolenia na uprawę konopi włóknistych, która będzie prowadzona wewnątrz budynku?

Na jakiej podstawie prawnej wójt mógłby odmówić wydania zezwolenia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?