Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Stachowska Marta
Odpowiedzi udzielono: 9 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wójt może nakazać właścicielowi nieruchomości podłączenie się do kanalizacji deszczowej na podstawie art. 234 ust. 3 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo Wodne - dalej pr.wod.?

Do urzędu wpłynął wniosek właściciela nieruchomości o nakazanie na podstawie art. 234 ust. 3 pr.wod. właścicielowi sąsiadującej nieruchomości podłączenia się do kanalizacji deszczowej. Wniosek swój uzasadnił tym, iż wskazana nieruchomość nie posiada kanalizacji deszczowej i odprowadza wodę na podwórze wnioskodawcy powodując tym samym szkody (podmywanie budynku).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?