Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 10 lutego 2012 r.
Autor odpowiedzi: Bieńko Monika
Odpowiedzi udzielono: 26 stycznia 2011 r.

PYTANIE

Czy wobec braku dokonania zwrotu wadium w terminie, którego nie można określić jako niezwłoczny, wbrew art. 46 ust. 1 p.z.p., wykonawca może wezwać zamawiającego do zapłaty odsetek za zwłokę? Jeśli tak, jak określić termin wymagalności zobowiązania?

Czy dopuszczenie do zwłoki w uregulowaniu zwrotu wadium, nawet bez zapłaty odsetek za zwłokę, stanowi okoliczność, o której mowa w art. 16 ust. 2 ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację