Czy wnioskodawczyni zgodnie z art. 61a par. 2 k.p.a. przysługuje na powiadomienie zażalenie? - OpenLEX

Czy wnioskodawczyni zgodnie z art. 61a par. 2 k.p.a. przysługuje na powiadomienie zażalenie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 3 maja 2019 r.
Autor odpowiedzi: Sabuda Anna
Odpowiedzi udzielono: 25 czerwca 2018 r.

PYTANIE

Wnioskodawczyni w lutym 2018 r. otrzymała decyzję odmowną na świadczenie wychowawcze z uwagi na przekroczenie dochodu. Nie odebrała decyzji (awizowana 2-krotnie i w związku z powyższym również się nie odwołała). Teraz postanowiła, że złoży wniosek jeszcze raz (21/05/2018 r.), żeby dostać odmowę i móc się teraz odwołać do SKO. Zgodnie z odpowiedzią na ABC pozostawiłam wniosek bez rozpatrzenia, ponieważ sprawa ta została już rozpatrzona w lutym i nic od tamtej pory w tej kwestii się nie zmieniło (ani stan faktyczny ani stan prawny).

Czy wnioskodawczyni zgodnie z art. 61a par. 2 k.p.a. przysługuje na to powiadomienie zażalenie?

Jeśli tak, to gdzie to zażalenie ma złożyć i co może tym "zyskać"?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?