Czy wnioskodawca zamieszkujący w budynku wielorodzinnym jest uprawniony do otrzymania podwyższonego dodatku osłonowego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 12 marca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba mieszkająca w bloku złożyła wniosek o dodatek osłonowy.

We wniosku w części dotyczącej źródeł ogrzewania zaznaczyła kocioł na paliwo stałe. Do wniosku załączyła oświadczenie, że blok, w którym mieszka jest podłączony do lokalnej sieci ciepłowniczej, w której znajduje się kocioł na paliwo stałe zasilany węglem. Kotłownia znajduje się w osobnym budynku na tej samej ulicy.

Do wniosku dołączyła także deklarację informującą o źródle ciepła, z której wynika, że pod adresem zamieszkania wnioskodawcy zgłoszony jest budynek zbiorowego zamieszkania, a jako źródło ciepła spółdzielnia mieszkaniowa zgłosiła lokalną sieć ciepłowniczą.

Załączono także drugą deklarację złożoną przez spółdzielnię mieszkaniową dotyczącą budynku kotłowni, w której spółdzielnia ta zaznaczyła kocioł na paliwo stałe zasilany węglem jako główne źródło ogrzewania. Strona w oświadczeniu zwróciła się o wydanie decyzji na piśmie.

Organ podczas weryfikacji w systemie CEEB potwierdził, że pod adresem wnioskodawcy w budynku zbiorowego zamieszkania zgłoszona jest przez spółdzielnię mieszkaniową lokalna sieć ciepłownicza. Osoba spełnia kryterium dochodowe do przyznania dodatku osłonowego.

Z państwa opinii na lex z dnia 04.02.2024 r. (pytanie: Czy osobom zamieszkującym w blokach przysługuje dodatek osłonowy w podwyższonej wysokości? autor Paweł Mączyński) wynika, że w przypadku sieci ciepłowniczej dodatek przysługuje w podstawowej wysokości?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX