Czy wezwanie winno być skierowane do gminy, czy do prezydenta, który reprezentuje gminę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 30 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W toku prowadzonego postępowania administracyjnego w sprawie budowy budynku stwierdzono, że obiekt usytuowany jest na dwóch nieruchomościach - w tym jednej należącej do miasta (gminy). Nie jest znany inwestor robót budowlanych (i prawdopodobnie nie uda się go ustalić), a PINB prowadzi postępowania dowodowe w celu ustalenia daty zakończenia budowy obiektu. W związku powyższym onb zamierza na podstawie art. 50 ustawy z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2021 r. poz. 735) wezwać właścicieli nieruchomości do złożenia pisemnych wyjaśnień, w tym właściciela nieruchomości należącej do gminy.

W związku z powyższym, wezwanie winno być skierowane do gminy, czy raczej do prezydenta (skoro ten reprezentuje gminę)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy