Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 25 listopada 2005 r.

PYTANIE

Art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw - dalej u.z.u.p.t. stanowi, iż dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 86 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u., powinno być przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego badania technicznego, nie później niż przed upływem 12 miesięcy od jej wejścia w życie. O ile termin ten (zamieszczony jest w dowodzie rejestracyjnym) przypada np. 20 listopada 2005 r. to możliwości odliczania VAT od paliwa pozbawia:

1)

wcześniejsze przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego.

2)

późniejsze dodatkowe badanie techniczne (np. 30 listopada 2005 r. bo samochód w terminie obowiązkowego badania - w naszym przypadku 20 listopada - był w naprawie lub 21 listopada - bo akurat 20 listopada wypadała niedziela i stacja była nieczynna)

Jeśli w tej sytuacji wystąpi zakaz odliczania VAT od paliwa, to czy należy korygować wcześniejsze miesiące, gdzie VAT był odliczany bo spodziewano się zaświadczenia w wymaganym terminie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?