Czy wartość wkładu pieniężnego wniesionego do spółki komandytowej może być uznana za koszt uzyskania przychodu w momencie jego... - OpenLEX

Czy wartość wkładu pieniężnego wniesionego do spółki komandytowej może być uznana za koszt uzyskania przychodu w momencie jego poniesienia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 17 listopada 2016 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. w 2016 r. uzyskała przychód podatkowy z bieżącej działalności. W listopadzie spółka ta zawarła spółkę komandytową z dwoma osobami fizycznymi i wniosła do niej wkład pieniężny.

Czy na podstawie art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. wydatki na wkład do spółki komandytowej należy traktować jako koszt na stworzenie nowego źródła przychodów i jest on kosztem podatkowym dla spółki z o.o. w momencie jego poniesienia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?