Czy wartość komponentów zużytych do wytworzenia próbek, zafakturowanych przez dostawcę na odrębnej fakturze powinna zostać... - OpenLEX

Czy wartość komponentów zużytych do wytworzenia próbek, zafakturowanych przez dostawcę na odrębnej fakturze powinna zostać uwzględniona w wartości importowanych próbek?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 25 marca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wartość komponentów zużytych do wytworzenia próbek, a zafakturowanych przez dostawcę próbek na odrębnej fakturze - powinna zostać uwzględniona w wartości celnej importowanych próbek?

Od dostawcy z Tajwanu otrzymaliśmy próbki oraz fakturę za próbki o zerowej wartości (free of charge). Z uwagi na to, że do wytworzenia próbek niezbędne było pilne zamówienie komponentów, zostaliśmy wyjątkowo zobowiązani do pokrycia kosztu nabycia tych komponentów, na co otrzymaliśmy odrębną fakturę. Do odprawy importowej zgłoszona została symboliczna wartość próbek nie uwzględniająca tej dodatkowej faktury.

Czy powinniśmy skorygować zgłoszenie celne i podać wartość z tej dodatkowej faktury (to wszystkie koszty, jakie zobowiązane jesteśmy uiścić względem dostawcy)?

Czy gdyby ta dodatkowa faktura była wystawiona dla naszej firmy przez poddostawcę naszego dostawcy również musielibyśmy skorygować zgłoszenie celne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX