Czy w związku z otrzymaniem informacji o nieprawidłowościach w zakresie ochrony środowiska należy przeprowadzić kontrolę w... - OpenLEX

Czy w związku z otrzymaniem informacji o nieprawidłowościach w zakresie ochrony środowiska należy przeprowadzić kontrolę w oparciu o art. 379 p.o.ś. bez wcześniejszego zawiadomienia podmiotu kontrolowanego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 13 marca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Lecińska Monika
Odpowiedzi udzielono: 27 grudnia 2019 r.

PYTANIE

Czy w związku z otrzymaniem informacji (również anonimowej) o nieprawidłowościach w zakresie ochrony środowiska (np. nielegalne składowanie lub magazynowanie odpadów) należy przeprowadzić kontrolę w oparciu o art. 379 ustawy z 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2019 r. poz. 1396) – dalej p.o.ś. bez wcześniejszego zawiadomienia podmiotu kontrolowanego?

Czy istnieją również inne przepisy na podstawie, których takie kontrole są możliwe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?