Czy w związku z nowelizacją ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych można nie naliczać składek na... - OpenLEX

Czy w związku z nowelizacją ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych można nie naliczać składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od uczestników jednodniowych wycieczek?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 8 lipca 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy od 1.07.2018 r. (tj. daty obowiązywania Ustawy z 24.11.2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych) należy naliczać i odprowadzać składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) od imprez turystycznych oraz powiązanych usług turystycznych trwających krócej niż 24 godziny i nie obejmujących noclegu? Firma -organizator turystyczny do tej pory naliczał i odprowadzała składki na turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Od 1.07.2018 r. zacznie obowiązywać Ustawa z 24.11.2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych i Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z 27.12.2017 w sprawie określenia wysokości składek na TFG.

Czy w związku z tymi nowelizacjami można nie naliczać składek na TFG od uczestników jednodniowych wycieczek?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX