Czy w związku z koniecznością prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu od 1 kwietnia 2014 r. przemieszczanie się prezesa spółki z siedziby spółki do pokoju wynajmowanego w domu należącym do żony może być zakwestionowane przez organy skarbowe?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 31 marca 2014 r.

PYTANIE

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, udziałowcy to małżeństwo z rozdzielnością majątkową. Siedziba spółki mieści się w wynajętym lokalu w miejscowości X, dodatkowo jednym z miejsc wykonywania działalności jest pokój mieszczący się w domu należącym do żony w miejscowości Y - umowa bezpłatnego użyczenia na rzecz spółki. Małżeństwo posiada po 50% udziałów w spółce, mąż jest prezesem (jedyny członek zarządu), żona jest tylko udziałowcem. Mąż jest zameldowany w domu należącym do żony, w którym jest wynajmowany pokój dla celów prowadzonej działalności przez spółkę.

Czy w związku z koniecznością prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu od 1 kwietnia 2014 r. (odliczenie 100% VAT z tytułu użytkowania samochodu osobowego w celach służbowych) przemieszczanie się prezesa spółki (mąż) z siedziby spółki do pokoju wynajmowanego w domu należącym do żony może być zakwestionowane przez organy skarbowe?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access