Czy w trakcie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez prokuraturę w sprawie wyrządzenia szkody podmiotowi medycznemu... - OpenLEX

Czy w trakcie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez prokuraturę w sprawie wyrządzenia szkody podmiotowi medycznemu przez osoby pełniące w przeszłości funkcję zarządu placówki, radca prawny jako świadek w tym postępowaniu powinien odmówić składania zeznań?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Twarowski Adam
Odpowiedzi udzielono: 18 lipca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w trakcie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez prokuraturę w sprawie wyrządzenia szkody podmiotowi medycznemu przez osoby pełniące w przeszłości funkcję zarządu placówki (oszustwo, wyłudzenie pieniędzy), radca prawny jako świadek w tym postępowaniu powinien odmówić składania zeznań, z uwagi na obowiązujące zasady dotyczące tajemnicy zawodowej jeśli zadawane pytania dotyczą czynności wykonywanych przez tego radcę zatrudnionego w podmiocie medycznym, a zlecanych przez ówczesny zarząd?

Czynności nie były wykonywane na podstawie pełnomocnictwa. Radca prawny jest nadal pracownikiem pokrzywdzonej placówki medycznej, w której interesie jest postawienie zarzutów osobom odpowiedzialnym za poniesioną szkodę majątkową przez szpital.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX