Czy w tej chwili mogę jeszcze wystąpić o zwrot należnych kwot z art. 299 & 1 k.s.h. wynikających z faktur wystawionych w 2002... - OpenLEX

Czy w tej chwili mogę jeszcze wystąpić o zwrot należnych kwot z art. 299 & 1 k.s.h. wynikających z faktur wystawionych w 2002 roku?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Habryn-Chojnacka Ewa
Odpowiedzi udzielono: 24 września 2012 r.

PYTANIE

W 2002 r. posiadałem wierzytelność w sp z o.o. na podstawie wystawionych faktur VAT. W krótkim czasie w 2002 r. spółka zgłosiła upadłość firmy, którą prowadził syndyk masy upadłościowej. Zgłosiłem wierzytelności do listy masy upadłości, w tym czasie zawiadomiłem prokuraturę o oszustwie. Prokuratura dołączyła moją sprawę do innych zawiadomień i rozpoczęła śledztwo które skończyło się sprawą karną przeciwko prezesowi spółki. W sądzie karnym na podstawie art. 296 k.k. Prezes został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sprawa upadłościowa skończyła się w 2010 r. a sprawa karna w 2011 r.

Czy w tej chwili mogę jeszcze wystąpić o zwrot należnych kwot z art. 299 § 1 k.s.h. wynikających z faktur wystawionych w 2002 r.?

Zaznaczam, iż sąd w sprawie karnej, mimo mojego zgłoszenia zwrotu należnych mi pieniędzy nie rozpatrzył tej kwestii.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?