Czy w szkole podstawowej ogólnodostępnej istnieje obowiązek zatrudnienia nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych,... - OpenLEX

Czy w szkole podstawowej ogólnodostępnej istnieje obowiązek zatrudnienia nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów lub terapeutów pedagogicznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lisowski Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 5 sierpnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dodanie art. 42d do przepisów ustawy Karta Nauczyciela oznacza, że w szkole podstawowej ogólnodostępnej prowadzonej przez gminę istnieje obowiązek zatrudnienia od 1 września 2022 r. nauczycieli pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów lub terapeutów pedagogicznych? Czy należy rozumieć, że jeżeli szkoła zatrudni terapeutów pedagogicznych w wymaganym wymiarze, to nie musi już zatrudniać pozostałych specjalistów (z wyłączeniem szkół i przedszkoli z liczbą uczniów lub dzieci przekraczającą 50, które muszą zatrudniać pedagogów specjalnych i psychologów)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX