Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Kałużna Milena
Odpowiedzi udzielono: 21 listopada 2014 r.

PYTANIE

Zamawiający szacując zapotrzebowanie na produkty sypkie zapomniał o pewnym asortymencie z grupy tego rodzaju zamówień (zamówienie przekracza próg 30.000 euro). Zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe i została zawarta umowa. W tym roku zamawiający nie planuje przetargu na tego rodzaju asortyment.

Czy zatem można udzielić zamówienia na zapomniany asortyment w trybie art. 4 pkt 8 p.z.p. (wartość 20.000 zł)?

Czy będzie to podział zamówienia w celu ominięcia stosowania przepisów p.z.p.?

Jak uzasadnić udzielenie zamówienia na mak w trybie art. 4 pkt 8 p.z.p.?

Czy jednak trzeba przeprowadzić postępowanie przetargowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?