Czy w sytuacji gdy jednostka podległa przekazuje do przechowywania kopie zapasowe zawierające dane osobowe do urzędu miasta w... - OpenLEX

Czy w sytuacji gdy jednostka podległa przekazuje do przechowywania kopie zapasowe zawierające dane osobowe do urzędu miasta w celu zachowania bezpieczeństwa fizycznego (art. 32 ust. 1 lit. c RODO) wymagana jest umowa powierzenia przetwarzania danych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Warkoczyński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 24 maja 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w sytuacji gdy jednostka podległa przekazuje do przechowywania kopie zapasowe, na których znajdują się dane osobowe do urzędu miasta w celu zachowania bezpieczeństwa fizycznego (art. 32 ust. 1 lit. c RODO) wymagana jest umowa powierzenia przetwarzania danych?

Jeśli tak, to czy ww. przepis prawa stanowi podstawę powierzenia danych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?