Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sieńko Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w świetle orzeczenia Sądu Najwyższego z dnia 4 czerwca 2013 r. (sygn. akt I PK 293/12) poprawne będzie stosowanie u lekarzy czasu pracy równoważnego, w którym jednego dnia lekarz pracuje 7 godzin 35 minut, a drugiego 12 godzin + nadgodziny 12 godzin?

Do nominalnego czasu pracy wliczane będzie 12 godzin, natomiast wszelkie dodatki będą naliczane od 12 godziny pracy.

Czy lekarzowi powinny być również wypłacane dodatki za pracę w nocy i święto na podstawie art. 99 ustawy o działalności leczniczej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację