Czy w świetle art. 24 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (lub na podstawie innych przepisów) szpital zobowiązany jest do wnoszenia opłat na rzecz organizacji (jak np. ZAiKS) za oglądanie telewizji przez pacjentów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Brzezińska Alicja
Odpowiedzi udzielono: 4 kwietnia 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w świetle art. 24 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (lub na podstawie innych aktualnie obowiązujących przepisów) szpital zobowiązany jest do wnoszenia opłat na rzecz organizacji (jak np. ZAiKS) za oglądanie telewizji przez pacjentów w przypadku gdy pacjent korzysta z własnego odbiornika telewizyjnego lub gdy pacjent korzysta z odbiorników stanowiących własność szpitala (znajdujących się w salach pacjentów), lecz szpital nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat od pacjentów?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access