Czy w stosunku do usług zakwaterowania i wyżywienia podatnik ma do czynienia z usługami turystyki opodatkowanymi na zasadzie marży?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 4 listopada 2015 r.

PYTANIE

Stowarzyszenie Żeglarskie wpłaca do naszej firmy kwoty dotyczące pobytu dzieci na obozach żeglarskich (dzieci są członkami Stowarzyszenia). Jesteśmy właścicielami ośrodka wypoczynkowego, w którym w czasie pobytu dzieci zapewnimy im zakwaterowanie w naszych domkach oraz w wynajętych od innej firmy namiotach (na naszym polu namiotowym) oraz zapewnimy wyżywienie we własnym zakresie (w naszej kuchni). Pobytem dzieci będzie opiekować się kadra wynajęta przez nasza firmę na podstawie umowy z biura podróży, które również zapewni program obozu. Będziemy posiadać kartę obiektu świadczącego usługi w zakresie wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W czasie obozu dzieci będą korzystać z naszego sprzętu (kajaki, rowery wodne, łódki) oraz z wypożyczonego sprzętu (jachty) od innej firmy.

Czy w stosunku do usług zakwaterowania i wyżywienia mamy do czynienia z usługami turystyki opodatkowanymi na zasadzie marży w myśl art. 119 u.p.t.u. i VAT marża 23%, czy też stosuje się VAT 8% (poz. 140 zał. nr 3 u.p.t.u.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX