Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Warkoczyński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 2 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w stosunku do kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, którzy zostali zgłoszeni przez pełnomocnika komitetu wyborczego należy spełnić obowiązek informacyjny? Zgłoszenia dokonuje pełnomocnik wyborczy lub osoba przez niego upoważniona. Czy w tym przypadku gdy dane te przekazuje pełnomocnik lub osoba upoważniona należy spełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO czy z art. 14 RODO? Czy nie znajdzie tutaj zastosowanie okoliczność wyłączająca wynikająca z art. 14 ust. 5 lit. c RODO?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?