Czy w sposób analogiczny jak w przypadku zgłoszenia budowlanego możliwe jest także przeniesienie na nowego organizatora kąpieliska praw i obowiązków wynikających ze zgłoszenia wodnoprawnego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 13 lutego 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Organizator A kąpieliska, które ma funkcjonować w sezonie kąpielowym w 2019 r. złożył zgłoszenie wodnoprawne i uzyskał zaświadczenie o niewnoszeniu sprzeciwu. Jednak w chwili obecnej nie chce już być organizatorem kąpieliska. Gmina, na terenie której kąpielisko miało być zorganizowane, znalazła innego "chętnego" (organizator B) na utworzenie kąpieliska dokładnie w tym samym miejscu. Jednak nie posiada on zgłoszenia wodnoprawnego. Nadzór Wodny powiedział, że nie może na jedno miejsce funkcjonować więcej niż jedno zgłoszenie wodnoprawne (a to złożone przez pierwszego organizatora stanie się bezprzedmiotowe po upływie 3 lat), nie mogą także napisać decyzji o wycofaniu zgłoszenia, ponieważ już zostało napisane zaświadczenie o przyjęciu i niewnoszeniu sprzeciwu. Ustawa Prawo wodne przewiduje przeniesienie pozwolenia wodnoprawnego. Prawo budowlane umożliwia także przeniesienie zgłoszenia budowlanego na inny podmiot.

Czy w sposób analogiczny jak w przypadku zgłoszenia budowlanego możliwe jest także przeniesienie na inny podmiot (czyli nowego organizatora kąpieliska) praw i obowiązków wynikających ze zgłoszenia wodnoprawnego?

Jeśli tak, to jak wygląda procedura takiego przeniesienia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX