Czy w równoważnym systemie czasu pracy pracownica karmiąca piersią może skorzystać z 1 godzinnej przerwy na karmienie? - OpenLEX

Czy w równoważnym systemie czasu pracy pracownica karmiąca piersią może skorzystać z 1 godzinnej przerwy na karmienie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Piętka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownica zatrudniona w równoważnym systemie czasu pracy (od poniedziałku do środy w godzinach 8-16, w czwartki 8-17, w piątki 8-15), wychowująca dziecko do 4 roku życia (nie wyrażająca zgody na przekroczenie 8 godzinnego czasu pracy) i korzystająca z godzinnej przerwy na karmienie piersią może kumulować wskazane uprawnienia i w czwartki pracować tylko 7 godzin czy też po wykorzystaniu 1-godzinnej przerwy na karmienie piersią pracownicy nie przysługuje już prawo do obniżenia wymiaru czasu pracy przewidzianego w art. 148 Kodeksu pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?