Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 27 czerwca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w rodzinnym domu dziecka w ramach pomocy przy opiece nad dziećmi i przy pracach gospodarskich można zatrudnić więcej niż jedną osobę (obie umowy o świadczenie usług), przy jednoczesnym przestrzeganiu liczby godzin, w sumie nie więcej niż 8 godzin dziennie (np. zatrudnienie jednej osoby na 8 godz. dziennie lub zatrudnienie dwóch osób po 4 godziny dziennie)?

Pomiędzy osoby rozdzielono obowiązki np. jedna osoba ma zlecone do wykonania prace gospodarskie (np. koszenie trawy, prace porządkowe wokół domu, odprowadzanie dzieci do szkoły), druga z osób ma zleconą opiekę nad dziećmi, przygotowanie posiłku, pomoc dzieciom przy odrabianiu zadań domowych.

Czy zatrudnienie dwóch osób w jednym rodzinnym domu dziecka nie pozostaje w sprzeczności z art. 64 ustawy o wrispz?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?