Nowość Czy w ramach projektu zamiennego można drugi budynek mieszkalny jednorodzinny, który nie został wybudowany, wyeliminować z pozwolenia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz budynku handlowo-usługowego jako 1 etap inwestycji. Budynki są w trakcie budowy. Na tą chwile wybudowany jest jeden budynek mieszkalny i handlowo–usługowy. Inwestor chce zrezygnować z budowy drugiego budynku mieszkalnego jednorodzinnego i chciałby zmienić zamierzony sposób użytkowania budynku handlowo–usługowego na budynek mieszkalny jednorodzinny.

Czy w ramach projektu zamiennego można ten drugi budynek mieszkalny jednorodzinny, który nie został wybudowany, wyeliminować z pozwolenia?

Czy organ powinien uchylić swoje pozwolenie w części dotyczącej budynku mieszkalnego, którego inwestor nie będzie budował?

Docelowo mają być dwa budynki mieszkalne. Kolejnego etapu nie będzie, ponieważ inwestor chce wybudować inny budynek, na nowych warunkach zabudowy.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX