Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 1 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka z o.o. będąca czynnym podatnikiem VAT, która ma obowiązek składania deklaracji VAT-7 kupuje w Niemczech nowy samochód osobowy (kamper) jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (obie strony transakcji posiadają NIP unijny).

Czy spółka powinna wypełnić VAT-23 i zapłacić podatek VAT w ciągu 14 dni? Czy tylko rozliczyć zakup w najbliższych deklaracjach VAT-7 i VAT-UE?

Zgodnie z art. 99 ust. 10 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106 z późn. zm.) obowiązek składania deklaracji VAT-23 dotyczy tylko tych nabywców, którzy nie mają obowiązku składania deklaracji VAT-7.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?