Czy w przypadku wypłaty w tym samym miesiącu wynagrodzenia z umowy zlecenia (o dzieło) i wykonywania obowiązków społecznych,... - OpenLEX

Czy w przypadku wypłaty w tym samym miesiącu wynagrodzenia z umowy zlecenia (o dzieło) i wykonywania obowiązków społecznych, należy zsumować wynagrodzenia z obu źródeł?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2010 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 10 grudnia 2010 r.

PYTANIE

W tym samym miesiącu, wypłacam wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło (um. zlecenie) osobie nie będącej pracownikiem. Umowa nie przekracza kwoty 200 zł (liczę ją bez kosztów uzyskania przychodu). Jednocześnie wypłacam ryczałtowo 100 zł tytułem: zwrotu za rozmowy telefoniczne, wizytacji gabinetów lekarskich lub inny przychód otrzymywany przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych (nie mających formy um. zlecenie czy dzieło).

Czy powinno się połączyć te dwa przychody, traktując je jako wypłatę z tego samego tytułu i wystawić PIT-11?

W tym samym miesiącu, wypłacam wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło (um. zlecenie) osobie nie będącej pracownikiem. Umowa przekracza kwotę 200 zł (liczę koszty uzyskania przychodu). Jednocześnie wypłacam ryczałtowo 100 zł tytułem: zwrotu za rozmowy telefoniczne, wizytacji gabinetów lekarskich lub inny przychód otrzymywany przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych (nie mających formy um. zlecenie czy dzieło).

Czy powinno się połączyć te dwa przychody, traktując je jako wypłatę z tego samego tytułu i wystawić PIT-11?

Czy na PIT-11 powinien zostać uwzględniony tylko przychód z umowy o dzieło?

W tym samym miesiącu, wypłacam osobie nie będącej pracownikiem, kwotę 100 zł ryczałtowo tytułem zwrotu za rozmowy telefoniczne i drugą wypłatę w tym samym miesiącu 150 zł, także ryczałtowo za wizytacje gabinetów lekarskich lub inny przychód otrzymywany przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych (wypłaty te nie mają formy umowy zlecenia ani o dzieło).

Czy powinno się połączyć te dwa przychody, traktując je jako wypłatę z tego samego tytułu i wystawić PIT-11?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?