Czy w przypadku wcześniejszej spłaty przez konsumenta kredytu bank powinien zwrócić część prowizji proporcjonalnie do okresu... - OpenLEX

Czy w przypadku wcześniejszej spłaty przez konsumenta kredytu bank powinien zwrócić część prowizji proporcjonalnie do okresu wcześniejszej spłaty?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Rogoń Dominika
Odpowiedzi udzielono: 25 września 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w przypadku wcześniejszej spłaty przez konsumenta kredytu udzielonego w 2014 r. w kwocie 180.000 zł, zabezpieczonego hipotecznie, stosuje się przepisy art. 49 ustawy z 12 maja 2011 o kredycie konsumenckim? Zatem czy bank powinien zwrócić część prowizji proporcjonalnie do okresu wcześniejszej spłaty?

Wcześniejsza spłata kredytu została dokonana w dniu 6.07.2017 r.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?