Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 1 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w przypadku wcześniejszego (niż przewidują przepisy) złożenia deklaracji w danym podatku, raport MDR-3 należy złożyć razem z deklaracją, czy też w maksymalnym dopuszczalnym terminie do jej złożenia?

Przepisy art.86j używają frazy ,,w terminie złożenia deklaracji" a nie "w terminie do złożenia". Czy w sytuacji, gdy np. podatnik złożył w lutym CIT-8 a nie złożył w tym terminie MDR-3, powinien następnie wraz z MDR-3 składanym w marcu złożyć także ,,czynny żal"? Czy "czynny żal" powinni podpisać wszyscy członkowie zarządu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?