Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 12 stycznia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Nogaj Maria
Odpowiedzi udzielono: 7 maja 2012 r.

PYTANIE

Art. 30 ustawy o usługach płatniczych nakłada na dostawcę obowiązek poinformowania na wniosek płatnika, z którym posiadamy podpisaną umowę ramową o kwocie opłat należnych od płatnika z tytułu realizacji transakcji.

Dodatkowo w art. 20 ust. 3 ustawy znajdujemy zapis, że w razie niepoinformowania płatnika o zniżce, uznaje się, że transakcja została zawarta z uwzględnieniem zniżki.

Czy w przypadku przelewów odroczonych (np. zlecanych z terminem realizacji za rok), w przypadku poinformowania klienta o koszcie realizacji transakcji w dniu jej złożenia, bank ma możliwość pobrania innej opłaty od tej, która została pierwotnie zaprezentowana, np. w wyniku zmiany tabeli opłat i prowizji?

Czy poprawna interpretacja art. 20 to, że bank nie może pobrać większej opłaty od tej, jaką zaprezentował klientowi z tytułu art. 30, ale może pobrać mniejszą, np. w wyniku zmiany tabeli opłat i prowizji, czy też oferowania zniżek?

Pytanie dotyczy Banku.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację