Czy w przypadku przejścia części zakładu pracy rada pracowników może być automatycznie przeniesiona do nowego pracodawcy? - OpenLEX

Czy w przypadku przejścia części zakładu pracy rada pracowników może być automatycznie przeniesiona do nowego pracodawcy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Milczarek Kamila
Odpowiedzi udzielono: 23 stycznia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Co się dzieje z uprawnieniami członków Rady Pracowników w momencie przejścia całej firmy do innego pracodawcy (art. 23(1) k.p.), u którego jest już pełen skład Rady Pracowników? Stan faktyczny: Pracodawca X, który posiada Radę Pracowniczą, przejmuje na podstawie art. 23(1) k.p. pracowników pracodawcy Y, który też posiada Radę Pracowniczą – co dzieje się z uprawnieniami członków Rady Pracowniczej pracodawcy Y, którzy przechodzą do pracodawcy X?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?