Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 16 lipca 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Płatnik omyłkowo pobrał od wynagrodzenia pracownika zawyżoną zaliczkę na podatek dochodowy. Błąd został zauważony przed terminem przekazania zaliczki na rachunek US.

Czy należy przekazać zaliczkę w prawidłowej wysokości, a nadpłaconą kwotę zwrócić pracownikowi, czy też konieczne jest przekazanie do US całej pobranej kwoty, a pracownik odzyska nadpłatę po sporządzeniu rozliczenia rocznego?

Czy w tej sytuacji płatnik ma prawo do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 28 Ordynacji podatkowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację