Czy w przypadku planu postępowania planowanego do przeprowadzenia w danym roku finansowym istotny jest fakt, kiedy nastąpi faktyczna finalizacja zamówienia?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wrona Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 14 grudnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający nie opublikował (nie zaplanował) w planie postępowań na 2022 r. w IV kwartale postępowań, które będą finansowane z budżetu na 2023 r. (przyjęcie budżetu nastąpi około 22-27.12.2022). Zamawiający musi ogłosić postępowanie na rok 2023, aby mieć zapewnioną dostawę od stycznia 2023 r. (postępowanie w trybie podstawowym).

Jak ma ogłosić postępowanie, kiedy nie ujął w planie zamówienia: 1. Czy ma dodać pozycję do planu na rok 2022, 2. Czy ma zastosować art. 6a p.z.p., aby zapewnić przez np. miesiąc niezbędne dostawy, 3. Czy ma ogłosić postępowanie, nie dodając pozycji do planu - czy jest technicznie taka możliwość, a dopiero po przyjęciu budżetu na rok 2023 sporządzić plan na rok 2023 i dopiero wtedy ogłosić postępowanie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX