Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 1 lutego 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Synowie odziedziczyli po zmarłej matce udział w nieruchomości. Zniesiono współwłasność tej nieruchomości w 2016 r., w drodze ugody sądowej ze spłatą dla synów nieprzekraczającą wielkości udziałów.

Czy spłata podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Czy jeśli wykazano wartość spłaty w PIT-39 za 2016 r. jako zwolnienie z art. 21 ust. pkt 131, to należy dokonać korekty tej kwoty?

Jakie obowiązki z tytułu spłaty ciążą na obu synach?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?