Czy w przypadku nabycia usługi spedycyjnej, związanej z transportem towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju... - OpenLEX

Czy w przypadku nabycia usługi spedycyjnej, związanej z transportem towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju wystąpi import usług?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Styczyński Rafał
Odpowiedzi udzielono: 25 września 2012 r.

PYTANIE

Spółka polska importuje towary z Rosji i sprzedaje w kraju. Rozlicza import towarów w deklaracji VAT na podstawie art. 33a (procedura uproszczona). Koszty transportu w RP ponosi odbiorca polski (kupujący od spółka polskiej - importera). Agencja celna wystawia fakturę m.in.: za usługi spedycji międzynarodowej, sporządzenie listu przewozowego i dokumentów towarzyszących eksportowi towarów - WDS (wywozowa deklaracja skrócona) ze stawką 0%.

Czy spółka polska ma wprowadzić do rejestru VAT zakup ze stawką 0%, czy potraktować jako import usług?

Jak to powinno zostać rozliczone (rejestr i deklaracja?)

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?