Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Łobejko Zygmunt
Odpowiedzi udzielono: 25 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Przedsiębiorstwo zatrudnia emerytowanego policjanta, z którym zawarto umowę o pracę na czas nieokreślony. Obecnie pracownik nabył prawo do emerytury również cywilnej. Czy po rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron, pracownikowi należy wypłacić odprawę emerytalną? Pracodawca nie ma konkretnej wiedzy o wypłaceniu odprawy emerytalnej z Policji ale przypuszcza, że pracownik taką otrzymał. Pracownik po rozwiązaniu umowy o pracę będzie składał dokumenty do ZUS-u o przeliczenie emerytury cywilnej. Czy należy łączyć przepisy ustawy o policji z kodeksowymi przepisami prawa pracy dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Kodeksowa odprawa emerytalna ma charakter jednorazowy co wynika z art. 92 1 §2 k.p. Przepisy o policji takich obostrzeń nie wprowadzają.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?