Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 17 października 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nasza Spółka świadczy usługi rzeczoznawstwa, audytu i doradztwa na rzecz kontrahenta austriackiego należącego do tej samej jak nasza Spółka międzynarodowej korporacji. Kontrahent z Austrii nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności. Nasze usługi polegają na weryfikacji sposobu i jakości wykonywania prac przez polskie podmioty na rzecz naszego austriackiego kontrahenta (umowy między polskimi podmiotami a naszym kontrahentem na wykonanie określonych usług).

W związku z awansem w ramach struktur korporacyjnych pracownik naszej Spółki (będący jednocześnie pełnomocnikiem Spółki zarejestrowanym w KRS) ma zostać również członkiem zarządu naszego austriackiego kontrahenta (nadal będzie pracownikiem naszej Spółki, natomiast w Austrii będzie jedynie członkiem zarządu, nie będzie tam zatrudniony).

Czy w chwili kiedy nasz pracownik będący członkiem zarządu austriackiej spółki będzie podpisywał w imieniu austriackiej spółki umowy z polskimi kontrahentami wystąpi ryzyko uznania przez polskie władze skarbowe, że spółka austriacka prowadzi na terytorium Polski działalność (zakład)?

Czy takie rozwiązanie będzie miało konsekwencje dla spółki austriackiej w zakresie polskiego CIT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację