Czy w przypadku braku dzieci w zespole szkół specjalnych przy szpitalu uzdrowiskowym istnieje możliwość odwołania nauczyciela ze stanowiska kierowniczego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Dwojewski Dariusz
Odpowiedzi udzielono: 21 lipca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W związku z brakiem od 1.09.2022 r. (i dalej) uczniów/wychowanków w zespole szkół specjalnych przy szpitalu uzdrowiskowym mogę zgodnie z art. 64 ust. 1 oraz art. 66 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo oświatowe odwołać ze stanowiska kierownika zespołu pozalekcyjnych zajęć wychowawczych. Nauczyciele i wychowawcy będą przeniesieni w stan gotowości. Czy brak dzieci mogę potraktować jako przypadek szczególnie uzasadniony?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX